• Rok szkolny 2021/2022

• DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca 2022r. w świetlicy szkolnej w SP 172 świętowaliśmy Dzień Dziecka w niecodzienny sposób. W ramach obchodów tego święta nauczyciele świetlicy zorganizowali Świetlicowy Dzień Kina i zaprosili Uczniów do auli szkoły, zamienionej tego dnia w salę kinową. Przy wejściu każde dziecko otrzymało – tak, jak w prawdziwym kinie – torebkę popcornu uprażonego dzień wcześniej przez panie ze świetlicy. Seans się rozpoczął, przenosząc widzów do baśniowej krainy – Dzikiej Doliny. Dzieci z zapartym tchem oglądały niezwykłe przygody wspaniałego Białego Mustanga i z zainteresowaniem śledziły jego kolejne losy.

Film bardzo się podobał, popcorn smakował wybornie, więc Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny seans w naszym szkolnym kinie.

Nauczyciele świetlicy szkolnej SP 172

SŁODKA ŚWIETLICA :)

Nauczyciele świetlicy

Edyta Służewska, Ilona Kossakowska, Monika Skołożyńska

Pyszny i zdrowy  sok jabłkowy :)

W dniu 13.04.2022r. na świetlicy szkolnej uczniowie klas drugich samodzielnie przygotowywali świeżutki wyciskany sok z jabłuszek.

Sok jabłkowy to przede wszystkim źródło błonnika pokarmowego, niezbędnego do prawidłowej pracy jelit i trawienia. Zawiera wiele witamin i składników mineralnych, np. witaminę C, A, E, potas oraz zdrowe kwasy.

Po przygotowaniu odbyła się degustacja. Uczniom bardzo podobały się zajęcia.

Nauczyciele świetlicy:

p. Monika Skołożyńska

p. Edyta Służewska

p. Ilona Kossakowska

Prace wykonane przez dzieci w ramach zajęć prowadzonych przez panią Bożenę Wołosiuk w świetlicy szkolnej.