• Nagłówek

        • Zakończenie projektu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"

          Projekt "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" dobiegł końca. Podsumowaniem naszych działań był Konkurs Plastyczny na wykonanie plakatu wokół haseł na temat zdrowego odżywiania się i stylu życia.

          Komisja Konkursowa przyznała:

          I miejsce - Carlosowi Wilińskiemu z klasy Ib,

          II miejsce: Pawłowi Macikowskiemu z kl. IIIb i Witoldowi Woldańskiemu z kl. Ia.

          Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom. 

          Komisja Konkursowa i koordynator projektu,

          Barbara Żbikowska

                 

          I konkurs piosenki świątecznej

          20 grudnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe, magiczne wydarzenie muzyczne, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-8. Prowadząca wydarzenie - Nina Zalewska z klasy 7a przedstawiła zebranym tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała jeden świąteczny utwór muzyczny w języku polskim lub angielskim.

          Występy były dopracowane i wykonane w urozmaiconych stylach. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Jury oceniało ogólny wyraz artystyczny śpiew, zaangażowanie, choreografię i stroje. Poziom był niezwykle wyrównany, wszyscy włożyli w przygotowania wiele wysiłku.

          Po ogłoszeniu werdyktu wyniki przedstawiały się następująco:
          I miejsce klasa 7b „Let it snow”
          II miejsce klasa 4a „Pada śnieg, pada śnieg”
          III miejsce klasa 5b „Kto wie czy za rogiem, nie stoją anioł z Bogiem”


          Wyróżnienia otrzymali uczniowie klas:
          Klasa 4b „ Z kopyta kulig rwie”
          Klasa 6c „Rockin' Around the Christmas Tree”
          Klasa 8a „All I want for Christmas”

          Na koniec wystąpił nasz szkolny zespół muzyczny, a Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła złożyła wszystkim życzenia.
          W świątecznych nastrojach uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się na wigilie klasowe.

          Sylwia Koza i Aleksandra Mierzejewska

          Zapraszamy do obejrzenia albumu zdjęć https://sp172.edupage.org/album/#gallery/183

           


           

          Kulinarne Kulturalia - Dzień Polski

          „Nic tak nie łączy jak dobra kuchnia” – smacznie, energetycznie i z pomysłem

           

          W Szkole Podstawowej Nr 172 są realizowane różne formy edukacji kulinarnej. Warsztaty,  spotkania, prezentacje, zajęcia praktyczne  to ciekawe sposoby poznawania zdrowych zasad żywienia.  Dnia 12 grudnia we współpracy z rodzicami odbyły się „Kulinarne Kulturalia”- Dzień Polski.            

          Ten dzień to niebywałe  wydarzenie kulinarne o bardzo rozbudowanym programie. Odbyło się  wiele atrakcji związanych z kulinariami. Zaproszeni goście p. Marian Mahor Burmistrz Dzielnicy Wesoła, p. Renata Mroczkowska Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, p. Karolina Baranowska Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, p. Alicja Pasztor Dyrektor OPS, p. Bożena Borys obejrzeli część artystyczną przygotowaną  przez uczniów klas młodszych  - teatrzyk „Na zdrowie” i uczniów  klas 7. Swój talent  zaprezentowały gimnastyczki  zespołu Cheer Team Axel  Wesoła. Zapoznano uczniów z etykietą przy stole pod hasłem „Tradycyjnie i nowocześnie”.  Honorowym gościem był  Pan prof.  zw. dr  hab. med.  Wojciech Cichy, który wygłosił prelekcję  na temat zdrowego żywienia oraz Dyrektora Fundacji Agmar p. Małgorzata Jaworska-Duszyk, dzięki której otrzymaliśmy wspaniałe warzywa i owoce.   Po części oficjalnej można było spróbować  przygotowanych przez rodziców potraw polskich z opisem składników.   Były dania tradycyjne i dania fit, wegetariańskie i wegańskie, bezglutenowe i pełnoziarniste. Przy suto zastawionych i udekorowanych stołach odbyła się wspólna degustacja. Były znane i lubiane dania główne, pierogi i naleśniki, bigos i gołąbki, makarony i ryby, pasty z soczewicy i smalec z fasoli,  sałatki i surówki, tradycyjne tarty, muffiny i babeczki i przepyszne ciasta.  Spotkanie przy stole integrowało społeczność szkolną, rodziców i uczniów. W kuluarach rozmawiano o smakach, przepisach i  podziwiano kunszt kulinarny rodziców.  Tradycyjna kuchnia polska posiada  potencjał, na którym można oprzeć rozwój zainteresowań zdrowym odżywianiem się  nawet  u najmłodszych  dzieci. Uczmy dzieci kultury spożywania posiłków, promujmy  rodzime  produkty i  wyroby regionalne.  Kulinaria są niewątpliwie jedną z dróg do poznania kultury.


           

          Program ARSENAŁ WARSZAWA

          2 grudnia odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach programu „Arsenał Warszawa”.
          Gawędę poświęconą  Powstańcom Warszawy, Żołnierzom, Harcerzom, Bohaterom Szarych Szeregów i „Kamieni na szaniec” prowadził Druh Harcmistrz Krzysztof Jakubiec .

          Podczas spotkań z Druhem młodzież miała szansę usłyszeć historie, o których Druh Aleksander Kamiński nie napisał w swoich książkach. Są one wspaniałym uzupełnieniem zawartych w książce informacji.

          Serdecznie dziękujemy Druhowi za przybliżenie Uczniom bohaterskiej działalności Szarych Szeregów.

             

          Dzielnicowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

          Kulminacją szkolnych patriotycznych przedsięwzięć był nasz udział w dzielnicowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej Szkoły, Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła, przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Stella Norowska-Woldańska i Pan Rafał Nalborczyk, delegacja uczniów wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panem Przemysławem Rusnarczykiem, razem z władzami samorządowymi Wesołej oraz licznie zgromadzonymi mieszkańcami uczestniczyli we Mszy św., a następnie przemaszerowali pod pomnik POW i po uroczystym Apelu Poległych i salwie honorowej złożyli pod Obeliskiem wiązanki kwiatów.

          Opiekunem Pocztu Sztandarowego SP 172 była Pani Joanna Radomyska.

          Bieg Niepodległości

          Dzisiaj uczniowie naszej Szkoły w sportowym stylu oddali hołd naszej ojczyźnie! Z radością i satysfakcją pokonali dystans 1918 m - milę niepodległości.
          Bieg Niepodległości jest ostatnim i zarazem największym biegiem z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć". Jesteśmy z Nich dumni!
                                                                                                                                                       Anna Pietrzak

            

           
          Zwycięstwo na VII Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych!

          Zespół Wokalno-Instrumentalny tworzy 27 uczniów naszej szkoły z klas pierwszych, drugich, piątych, szóstych i ósmych. Wszystkie dzieci łączy miłość do muzyki i śpiewu.

          Na VII Festiwal Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych przygotowaliśmy dwa utwory: „Deszcz, jesienny deszcz” (wybór utworu i aranżacja pani Ewa Tymińska), w którym partie solowe wykonały: Hanna Groszewska, Pola Matyja oraz Klaudia Jankowska, a drugim głosem zaśpiewała Maria Juźków. Drugim utworem była „Pierwsza Kadrowa” (wybór utworu i aranżacja pani Monika Ceglińska - Pietrow). Rozpoczęli dziarsko refrenem sami chłopcy (a mamy ich w zespole siedmiu). W trakcie utworu każde dziecko miało swoją partię odegraną na instrumencie perkusyjnym. Dzieci grały na trójkątach, janczarach, tamburynie, klawesach, guiro, marakasach. Do obydwóch utworów akompaniament wykonali: pianino - p. Ewa Tymińska, cajon - p. Monika Ceglińska- Pietrow, gitara - Bartosz Skowroński, ukulele- Maria Juźków i Wiktor Rejmentowski. Z radością informujemy, że występ naszego zespołu wokalno-instrumentalnego na VII Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych ogromnie się podobał i został nagrodzony I miejscem!

          Laureaci wystąpią w koncercie galowym, który odbędzie się 16 listopada  Klubie „Kościuszkowca” 1. Warszawskiej Brygady Pancernej przy Placu Wojska Polskiego 129 o g. 17:00. Tego nie można przegapić!

          Monika Ceglińska-Pietrow, Ewa Tymińska


          Akcja MEN "Szkoła do hymnu!"

          W tym roku nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję MEN "SZKOŁA do hymnu!".  W piątek 8 listopada o godz. 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki  "Mazurka Dąbrowskiego". To było radosne przypomnienie, że od 101 lat Polska jest niepodległa!

           

           
          Akcja "BohaterOn - w Twojej szkole"

          Nasza Szkoła wzięła udział w projekcie „BohaterOn – w twojej szkole”. Celem projektu jest edukowanie młodego pokolenia, wzmacnianie tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych i budowanie wrażliwości społecznej. Przez miesiąc uczniowie klas 0-VIII przygotowali 107 kartek z życzeniami dla Powstańców. Przeprowadzone lekcje wychowawcze pozwoliły wprowadzić wszystkich w tematykę Powstania Warszawskiego. Udział w kampanii „BohaterOn” dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność oraz okazać szacunek i pamięć o Powstańcach walczących o wolną Polskę.

          szkolny koordynator kampanii Elżbieta Szcześniak

           

           

          Prawo Archimedesa wg profesora Andrzeja Wysmołka

          24 października  br. mieliśmy przyjemność gościć Pana prof. dr. hab. Andrzeja Wysmołka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dwugodzinny wykład został zorganizowany dla klas siódmych i ósmych naszej szkoły. 

          Pan profesor wygłosił wykład „Prawo Archimedesa wokół nas” wzbogacony pokazami różnorodnych doświadczeń. W przystępny i ciekawy sposób wyjaśnił to znane prawo, odwołując się do wielu przykładów jego praktycznych zastosowań.
          Wykład był bardzo dobrym sposobem na utrwalenie i rozszerzenie wiedzy zdobytej przez uczniów klas ósmych na lekcjach fizyki.
          Uczestnicy wykładu aktywnie brali udział w eksperymentach. Odpowiadali na wiele pytań związanych ze znaczeniem i działaniem siły wyporu. Eksperymentując, przy użyciu prostych przyrządów potwierdzili też, że siła wyporu działa nie tylko na ciała zanurzone w cieczy, ale również na ciała znajdujące się w powietrzu. Wykonując kolejne doświadczenie poznali warunki, w jakich znika siła wyporu.

          Dzięki wykładowi nasi uczniowie, jadąc na wakacje nad morze, powinni już wiedzieć dlaczego podczas słonecznego dnia chłodna bryza wieje od morza, a wieczorem kierunek wiatru się zmienia. Słuchacze mieli także okazję obserwować i zrozumieć zjawiska konwekcji i lewitacji oraz jak ciekły azot wpływa na stan skupienia i zachowanie cię ciał.

          Anna Janecka

           

           

          Zabawa na farmie PONY

          18 października uczniowie klasy 1c i 2c wybrali się z wizytą na „Farmę Pony” do Dziekanowa Nowego.  Podczas pobytu na farmie dzieci poznały trybżycia mało im znanych zwierząt, np. lam, kóz, miniaturowych świnek, osiołków czy koników. Mogły również spróbować swoich sił w roli dżokeja i pojeździć na niezwykle łagodnych konikach. Dużo radości sprawiły uczniom zabawy w salach zabaw – na trampolinach, „dmuchańcach” i w „małpim gaju”, gdzie mogły rozładować niespożytą energię. Na ognisku uczniowie upiekli kiełbaski, które w takim towarzystwie i miejscu smakowały wybornie. Dużą atrakcją była przejażdżka autami  z sygnalizacją świetlną i dźwiękową - używaną dawniej karetką pogotowia i wozem milicyjnym. Śmiech i radość wywołała u dzieci zabawa na różnego typu karuzelach.  To było naprawdę coś! Największą zaletą wycieczki była jednak możliwość poznania nowych kolegów i integracja uczniów klas pierwszych i drugich. Wycieczka  była bardzo udana, przebiegła w miłej atmosferze i bardzo wszystkim się podobała. 1


          Uczniowie i Wychowawcy klas 1c i 2c

           

          Nasza Szkoła pamięta!

           

          Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.


          Kulminację akcji zaplanowano na 25 października 2019 r. - ostatni piątek przed 1 listopada. Akcja ma na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.


          W ramach akcji Szkoła pamięta  nasi uczniowie odwiedzają lokalne miejsca pamięci i zgłębiają ich historię, zapalają znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, organizują wycieczki patriotyczne.

                

           

          Mistrzostwa dzielnicy Wesoła w piłce ręcznej

          Mamy mistrzów dzielnicy Wesoła w piłce ręcznej!

          Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi oraz życzymy dalszych sukcesów yes  smiley

                    

           

          Wybory do Samorządu Uczniowskiego

           

          10 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 172. Społeczność uczniowską będą reprezentowały następujące osoby: Karolina Sidorowicz, Aleksandra Bryszak, Maja Włódarczyk, Jakub Kincel. Gratulujemy i życzymy owocnej kadencji.

          Opiekun SU Przemysław Rusnarczyk

           

          Projekt KINDER + SPORT

          ALTERNATYWNA LEKCJA W-F Z MONIKĄ PYREK - klasy 7ab

          W Polsce od 2007 roku program Kinder+Sport inspiruje najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zapewnia im możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych organizowanych w ramach projektu.

          Uczniowie klasy 7a i 7b  mieli możliwość udziału w projekcie Kinder+Sport Alternatywne Lekcje W-F z Moniką Pyrek z gościnnym udziałem Pawła Korzeniowskiego. Podczas zajęć mogli korzystać z 10 stanowisk interaktywnych: koszykówki, piłki nożnej, rzutu piłką ręczną, roweru stacjonarnegoz system wirtualnej rzeczywistości, biegu na 20m, testu sprawnościowego, przeciągania liny, testu możliwości motorycznych i psychomotorycznych, mechanicznej ścianki wspinaczkowej.  Dla wszystkich uczniów była to niezapomniana rozrywka. yes

          wychowawczynie klas: Aleksandra Mierzejewska i Renata Pilhul

           

           

          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          Ślubowanie klas pierwszych

          14 października, w auli  pięknie udekorowanej przez Rodziców, spotkaliśmy się wszyscy, by uroczyście przyjąć najmłodszych kolegów i koleżanki do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 172. Po powitaniu zgromadzonych Dzieci, ich Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły przez Panią Dyrektor Katarzynę Paroń-Bryła, obejrzeliśmy znakomity występ artystyczny w wykonaniu głównych bohaterów uroczystości. Następnie Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i każdy z nich został przez Panią Dyrektor pasowany na Ucznia naszej Szkoły.  Pani Dyrektor życzyła dzieciom, by czas spędzony w szkole okazał się czasem zdobywania wiedzy i nawiązywania przyjaźni. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły otrzymali od Pani Dyrektor oraz od Rady Rodziców wyrazy wdzięczności i uznania za pracę, trud, serce i zaangażowanie włożone w kształtowanie postaw młodego pokolenia.

           

           

          Wizyta w Garnizonie Warszawa

          25 września ramach inicjatywy lokalnej odbyła się międzypokoleniowa wycieczka Seniorów i Uczniów SP 172 do siedziby Garnizonu Warszawa. Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ich mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej. Seniorzy z naszej dzielnicy i uczniowie naszej Szkoły postanowili w ten sposób upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

          Dziękujemy pani Helenie Kaźmierczak za zaproszenie do  udziału w tym wydarzeniu.

           

           

          Europejski Dzień Języków Obcych 2019

          26.09.2019 r. w auli szkolnej odbyły się szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, w których uczestniczyły klasy 4-8. Obchody zaczęliśmy od występu uczennicy klasy 8a, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim. Następnie uczennice klasy 7a przywitały nas w siedmiu językach, po czym zaprezentowały ciekawostki dotyczące krajów europejskich i różnych języków obcych. Na koniec wszyscy obecni mieli możliwość zmierzenia się z pytaniami quizu w aplikacji Kahoot dotyczącymi języków obcych. Wszyscy wesoło i ciekawie spędzili wspólnie czas.
          Do zobaczenia za rok!  smiley
           
           
          Nauczyciele języków obcych

           

          41. PZU Maraton Warszawski

           

          W minioną niedzielę, uczniowie klasy 8a byli obecni na 41. Maratonie Warszawskim jako wolontariusze smiley.
          To mili, ciepli i empatyczni młodzi ludzie z niespożytą energią i ogromną chęcią pomocy innym heart.
          Pracowaliśmy na Al. Ujazdowskich. Zadanie polegało na podawaniu wody, bananów i cukru biegaczom w punkcie odżywiania.
          Bycie wolontariuszem stanowi odskocznię od codziennych obowiązków, a jeśli to połączyć z radością jaka można przynieść innym, na rzecz których się pracuje, to korzyści rosną lawinowo
          Kilkakrotnie słyszeliśmy: „jesteście cudowni”, „dziękujemy, ze jesteście”, „fajnie, ze jesteście”... - bezcenne smiley.
          Zachęcamy wszystkich do udziału w takich akcjach!
          Wielkie brawa dla Was! yes

           

          Ania Pietrzak

           

           

          III Warszawska Olimpiada Seniorów

          28 września uczniowie klasy 8A jako wolontariusze pomagali w przebiegu III Warszawskiej Olimpiady Seniorów. Byli widoczni, mili i uczynni smiley Dziękujemy Hannie Dziedzic, Poli Solarskiej, Bartkowi Skowrońskiemu, Martynie Dębiec, Frankowi Krawczykowi, Jakubowi Kincelowi i Mai Włódarczyk yes !  Dziękujemy serdecznie Pani Małgorzacie Borys-Dziedzic smiley!

          Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych

          14 wspaniałych biegaczy z SP 172 jedzie na Warszawskie Biegi Przełajowe! 24 października zdobyliśmy 5 medali w Dzielnicowych Biegach Przełajowych. Do pierwszej 10-tki zakwalifikowało się 14 osób, które już niebawem, 2 października, na AWF-ie zmierzą się po raz kolejny z uczniami innych warszawskich szkół podstawowych. A oto Oni smiley

          • Twardowska Ola - 6. miejsce
          • Paciorek Marysia - 3. miejsce
          • Baksik Miłosz - 2. miejsce
          • Majewski Maciek - 5. miejsce
          • Kuciński Bartek - 8. miejsce
          • Skweres Kuba - 2. miejsce
          • Ostrowski Staszek - 5. miejsce
          • Młynarczyk Kryspin - 9. miejsce
          • Makaewicz Julia - 7. miejsce
          • Nowak Dominika - 7. miejsce
          • Krawiec Rafał - 3. miejsce
          • Niewiadomy Ksawery - 6. miejsce
          • Karbowiak Łukasz - 2. miejsce
          • Skweres Michał - 10. miejsce

          Trzymajcie kciuki yes

          nauczyciele w-f: Anna Pietrzak i Mateusz Madejczyk

          Sukces naszych piłkarzy ręcznych

          Turniej w Piasecznie "Mali szczypiorniści" po trzydniowych zmaganiach zakończył się sukcesem smiley.

          W turnieju wzięło udział 8 zespołów:

          • Wilanowia Warszawa
          • SP 272 Warszawa
          • MDK Bartoszyce
          • MKS Kętrzyn
          • AZS Włocławek
          • Victoria Piaseczno
          • AS Wesoła I
          • AS Wesoła II

          Zespół AS Wesoła I zajął II miejsce yes, natomiast AS Wesoła II miejsce VII.

          Najlepszym zawodnikiem turnieju wybranym przez trenerów i sędziów został Kryspin Młynarczyk yes.

          Serdecznie dziękuję zawodnikom oraz Rodzicom.

          trener Przemysław Rusnarczyk

          Niewidzialna Wystawa

          W naszej Szkole wycieczki szkolne należą do chętnie stosowanej przez nauczycieli i jednocześnie lubianej przez uczniów formy pracy dydaktyczno- wychowawczej. Pomagają one m.in. w kształtowaniu poglądu na świat. Klasa 7b odwiedzając Niewidzialną Wystawę odbyła „…wyjątkową interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…”. To doświadczenie uwrażliwiło młodzież na trudności, z jakimi borykają się na co dzień osoby niedowidzące. Jednocześnie przykład Steve Wondera czy Raya Charlesa przekonuje, że ta forma niepełnosprawności nie uniemożliwia osiągnięcia sukcesu życiowego.

          Narodowe Czytanie 2019

          10 września uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w akcję "Narodowego Czytania". W 2019 r. wybrano „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”, czyli „teksty, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”. W ramach akcji w auli szkolnej uczniowie klasy 7a i 6c czytali nowelę "Dobra Pani". Utwór Elizy Orzeszkowej czytany był uczniom klas 5,6 i 7. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

          Sylwia Koza

          Narodowe czytanie 2019 - prezentacja do pobrania

          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          2 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Na uroczystości gościliśmy Panią Aleksandrę Paradowską - Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Wesoła ds. społecznych i oświaty, księdza Proboszcza - ks. dr Macieja Chibowskiego oraz Panią Stellę Norowską-Woldańską - przewodniczącą Rady Rodziców.

          Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła powitała Gości, Uczniów, Rodziców oraz wszystkich Nauczycieli. Następnie nastąpiło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przygotowaną przez Panią Małgorzatę Dzięgielewską, poświęconą 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć żołnierzy oraz ofiar wojny uczciliśmy minutą ciszy. Pani Dyrektor odczytała potem list Pana Rafała Trzaskowskiego - Prezydenta m. st. Warszawa, skierowany do Uczniów, Rodziców i pracowników oświaty. Na zakończenie spotkania, Pania Dyrektor wszystkim zgromadzonym  życzyła udanego roku szkolnego, pełnego satysfakcji z sukcesów w nauce i pracy.

          Pierwszy dzień nowego roku szkolnego zakończyły spotkania Uczniów z Wychowawcami.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej
      • (22) 773 42 04 e-mail: sp172@eduwarszawa.pl
      • ul. Brata Alberta 46, 05-075 Warszawa Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-nr-172-im-polskiej-organizacji-wojskowej-brata-alberta-46
  • Galeria zdjęć

      brak danych