• Szkoła Podstawowa nr 172 Wicemistrzem Polski Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej.

W dniach 12-14 maja w Ostrołęce odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 7 zespołów. W meczu decydującym o pierwszym miejscu reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 172 pokonali zespół SP nr 21 w Płocku 14:12. Jako zwycięzca będziemy mieli przyjemność reprezentować Mazowsze w Mistrzostwach Polski. Zespoł tworzą: Kryspin Młynarczyk, Kyrylo Katrichenko, Stanisław Ostrowski, Patryk Pieńkowski, Grzegorz Zyskowski, Jakub Kozłowski, Timo Neef, Mateusz Bajera, Miłosz Buchman, Łukasz Partyka, Wiktor Olek, Szymon Pluciński.

Drużyna prowadzona jest przez Trenera Przemysława Rusnarczyka

Uczeń klasy 6b JACEK DOBRZAŃSKI zajął

w XV Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym

Uczennica klasy 3c EWA RAFALSKA zajęła

w "Turnieju w Fabryczce dla początkujących"

w kategorii najlepsza zawodniczka

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DRUŻYN MIESZANYCH
        W dniu 16.12.2022 uczniowie uczęszczający do klasy 4c o profilu piłki ręcznej wzięli udział w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej drużyn mieszanych. W turnieju wzięło udział 9 zespołów, między innymi Wilanowia Warszawa, dwa zespoły MKS Pogoń Siedlce, dwa zespoły SPOMS Kwidzyń, dwa zespoły UKS 23 Płock oraz Olimpia Radzanowo. W półfinale wygraliśmy z zespołem MKS Pogoń 1 Siedlce 22:13, Natomiast w finale pokonaliśmy gospodarzy 16:9. SP nr 172 reprezentowali: Antonina Wierbol, Maja Rosa, Anastazja Roszkowska, Pola Matyja, Hanna Groszewska, Jan Milczarek, Jan Nowakowski, Paweł Kozielec, Mikołaj Skowroński, Borys Świętochowski, Michał Gulina, Stanisław Podgórski, Wojciech Kowalski, Witold Woldański, Adam Idzikowski. Jan Milczarek został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
        Opiekun: Przemysław Rusnarczyk.

HISTORYCZNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH

Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 172 zdobyli złoto w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej. Warto przypomnieć, że rok wcześniej ich starsi koledzy wywalczyli srebro. Droga po miano najlepszej drużyny w Warszawie prowadziła przez rozgrywki dzielnicowe, a wyniki przedstawiały się następująco:

SP nr 172 – SP nr 385         25:0

SP nr 172 – SP nr 353         29:0

SP nr 172 – SP nr 172          27:1

Kolejnym etapem były mecze pomiędzy mistrzami poszczególnych dzielnic z podziałem na grupy, a oto wyniki:

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Wola    12:2

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Białołęka   18:2

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Ursus    22:3

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Włochy 16:7

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Wilanów 17:9

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Mokotów  19:6

Półfinał

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Wawer 18:12

Finał

SP nr 172 – Mistrz Dzielnicy Bemowo 17:9

Szkołę Podstawową nr 172 reprezentowali: Kryspin Młynarczyk, Jakub Kozłowski, Stanisław Ostrowski, Grzegorz Zyskowski, Mateusz Bajera, Timo Neef , Kyrylo Katrichenko, Patryk Pieńkowski, Tymon Majewski, Miłosz Buchman, Łukasz Partyka, Szymon Pluciński.

Opiekun: Przemysław Rusnarczyk

MISTRZOSTWA MAZOWSZA JUNIORÓW W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH

Uczennica klasy 3c EWA RAFALSKA zajęła 1. miejsce

w kategorii dziewcząt do lat 9

GRATULUJEMY!!!

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Tańcu Sportowym

Uczennica klasy 3c NADIA BLOCH zajęła 2. miejsce

GRATULUJEMY!!!

Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła w Szachach w ramach LVI WOM

12 października w SP353 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła w Szachach w ramach LVI WOM.
        Nasza szkoła zajęła II miejsce. Reprezentowali nas: Antonina Paciorek kl. 4b, Ewa Rafalska kl. 3c, Sławomir Rzewuski kl. 6a oraz Tymoteusz Siemiński kl. 3b. Opiekunem zawodników była Pani Joanna Radomyska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XVII Memoriał Piotra Dobrzyńskiego

W dniach 23-25 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 172, reprezentujący klub Akademia Sportu Wesoła wzięli udział w XVII Memoriale Piotra Dobrzyńskiego. W Ostrołęce gościły takie zespoły jak: Wisła Płock, Warszawianka Warszawa, Diament Ostrołęka, UKS Banino, SP 70 Białystok, Azoty Puławy, MOSiR Kętrzyn, Siódemka Gdańsk. Turniej ukończyliśmy ze srebrnymi medalami, ulegając w finale Wiśle Płock 21:22. Kadra: Szymon Dobosz, Kryspin Młynarczyk, Grzegorz Zyskowski, Timo Neef, Mateusz Bajera, Patryk Pieńkowski, Stanisław Ostrowski, Kosma Krasuski, Szymon Pluciński, Tymon Majewski, Kyrylo Katrichenko, Łukasz Partyka.
        Drużyna prowadzona jest przez Trenera Przemysława Rusnarczyka