RODZINNE ŚWIĄTECZNE ANIOŁY

​​​​

UROCZYSTOŚĆ 105 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystość 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej przebiegała w miłej, radosnej i pełnej nadziei atmosferze. Rozpoczęła się od piosenki pt. "Co to jest niepodległość" wykonanej przez Ucznia klasy 2a Mateusza Tymińskiego. Natomiast Uczennice i Uczniowie klasy 6b w swoim projekcie „Niepodległość” podkreślili znaczenie patriotyzmu. Wyjaśnili, jak ważna jest wolność oraz czym jest wolność dla każdego z nas. Na zakończenie spotkania społeczności szkolnej Uczennice klasy 6b i klasy 6c wykonały niecodzienny taniec z flagą.

Nauczyciele: Ewa Tymińska, Renata Pilhul

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole Uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W uroczystości udział wzięli: Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła, Pani Wicedyrektor Martyna Lis, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz Rodzice uczniów klas pierwszych.

Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor, która skierowała wiele gorących słów do najmłodszych. Zanim bohaterowie tej uroczystości zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej,  bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych przed publicznością.

Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła przyjęła od pierwszoklasistów ślubowanie, a następnie pasowała każdego z nich pamiątkowym ołówkiem na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Warszawie. Tym samym dzieci zostały oficjalnie włączone do grona społeczności szkolnej.

Drodzy Uczniowie, zaczynacie niesamowitą podróż w świat wiedzy. Życzymy Wam wytrwałości i sukcesów na każdym etapie!

Wychowawcy klas pierwszych: Małgorzata Janiak, Joanna Radomyska, Edyta Służewska