• Klasy 0-3 SP

        • Rodzinny Konkurs Ortograficzny "II Rodzinne Dyktando o tytuł „Rodzinki Bezbłędnych"

          Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Ortograficznym "II Rodzinne Dyktando o tytuł „Rodzinki Bezbłędnych”
          ORGANIZATOR KONKURSU: Szkoła Podstawowa nr 172 
          CELE KONKURSU:
          -uwrażliwienie na poprawność pisowni zgodnie z normami ortograficznymi,
          -promocja kultury języka polskiego w formie wielopokoleniowej zabawy edukacyjnej,
          -sprawdzenie umiejętności pisania ze słuchu,
          -upowszechnianie innowacyjnych metod nauki i zabawy,
          -integracja międzypokoleniowa.
          II Dzielnicowe Rodzinne Dyktando adresowane jest do uczniów Szkół Podstawowych z Dzielnicy Warszawa - Wesoła oraz dorosłych członków ich rodzin. 
          Poprzez innowacyjną, edukacyjno-zabawową formę dyktanda w drużynie dziecko - dorosły pragniemy udowodnić, że wspólne zmagania z ortografią polską mogą być przyjemnością i doskonałą formą rodzinnej nauki i zabawy.

          REGULAMIN KONKURSU:
          1. Dyktando Rodzinne odbędzie się 16 maja 2019 r. o godzinie 18:00.
          2. Dyktando Rodzinne to konkurs skierowany do uczniów klas 3-4 szkół podstawowych.
          3. Treść dyktanda układają Organizatorzy (nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 172) przy wsparciu nauczycieli polonistów.
          4. Dyktando Rodzinne polega na napisaniu tekstu dyktanda przez zespół, w skład którego wchodzi dorosły członek rodziny (rodzice, rodzeństwo lub dziadkowie) oraz dziecko – uczeń Szkoły Podstawowej z Dzielnicy Wesoła z klas 3 – 4.
          5. Przedstawiciel rodziny nie może być z wykształcenia polonistą, absolwentem filologii polskiej lub pracownikiem naukowym z tego zakresu.
          6. Ocenie podlegają błędy ortograficzne i interpunkcyjne, przy czym za błąd ortograficzny przyznaje się - 1p, a za interpunkcyjny - 0,5p. Opuszczenie wyrazu lub litery traktowane jest jak błąd ortograficzny. Za błąd uważane będzie również poprawianie tego samego wyrazu. Pomyłkę należy skreślić, a prawidłowy zapis umieścić nad skreśleniem.
          7. Dyktando czytane jest na początku przez prowadzącego, a potem po 1 zdaniu, podawane do zapisu uczestnikom.
          8. Treść dyktanda pisze zawsze dziecko.
          9. Zwycięzcą jest ten zespół, który napisze dyktando bezbłędnie lub uzyska najmniejszą liczbę błędów.
          10.Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody i Dyplomy Rodzinki Bezbłędnych, natomiast pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konkursie.
          11.W czasie konkursu członkowie zespołu muszą ze sobą współpracować porozumiewając się ze sobą w sposób niezakłócający pracy innym grupom.
          12.W celu zgłoszenia drużyny do konkursu należy wypełnić Kartę Uczestnictwa zamieszczoną na stronie Szkoły Podstawowej nr 172 lub przekazaną uczniowi przez wychowawcę (karty zostaną wysłane droga mailową na adresy szkół) i dostarczyć do Organizatorów (do Sekretariatu szkoły) do dnia 13 maja 2019 r. Dane uczestników będą potwierdzane na podstawie dokumentu tożsamości (dowód osobisty i legitymacja szkolna), należy je okazać w dniu Dyktanda.
          Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się̨ po sprawdzeniu przez Komisję dyktand. Rozdanie nagród odbędzie się w Auli Szkoły Podstawowej nr 172 i zostanie podana z tygodniowym wyprzedzeniem.
          Aby konkurs się odbył, muszą w nim wziąć udział przynajmniej 3 zespoły.
          Organizator przygotowuje materiały, a uczestnicy konkursu przybory do pisania (czarny, nieścieralny długopis). Czas trwania dyktanda 30-45minut.
          JURY:
          Nad przebiegiem Dyktanda czuwa Jury.
          Członkowie Jury czuwają nad prawidłowym przebiegiem Dyktanda, ogłaszaniem listy zwycięzców, postanowień niniejszego Regulaminu oraz rozstrzygnięciem kwestii spornych związanych z przebiegiem Dyktanda.
          Jury może podjąć decyzję o wykluczeniu z konkursu uczestników, którzy naruszają postanowienia Regulaminu.
          Jury jest zobowiązane do zachowania bezstronności podczas oceny poszczególnych prac.
          PRZEBIEG KONKURSU:
          Dyktando rozpocznie się w auli SP nr 172 w Warszawie dnia 16 maja 2019 r. Uczestnicy otrzymają opieczętowane kartki, na których należy wpisać tekst dyktanda.
          Podczas pisania tekstu dyktanda uczestnicy nie mogą korzystać z żadnych pomocy naukowych, opuszczać sali przed oddaniem prac, korzystać z jakichkolwiek urządzeń elektronicznych i słowników. Nie wolno dyktowanego tekstu pisać wielkimi literami drukowanymi. Nie wolno dyktowanego tekstu pisać przez kalkę lub kopiować w inny sposób. Wszelkie nieczytelne i niejednoznaczne zapisy wyrazów i znaków interpunkcyjnych będą̨ interpretowane na niekorzyść piszących. Ewentualne poprawki należy nanieść przez skreślenie wyrazu błędnego i napisanie powyżej wersji poprawnej. Wgląd do własnej pracy konkursowej będzie możliwy w terminie późniejszym, podanym przez Organizatora.
          - Tekst dyktanda zostanie opracowany na podstawie zasad pisowni i interpunkcji zawartych w „Wielkim słowniku ortograficznym PWN” pod redakcją Edwarda Polańskiego, Wydawnictwa Naukowe PWN, Warszawa 2016.
          POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
          - Udział w konkursie jest dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni postanowień niniejszego Regulaminu.
          - Organizator zastrzega sobie prawo do skrócenia, przedłużenia, unieważnienia konkursu lub pewnych jego etapów.
          - Sytuacje nieobjęte niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator lub Jury konkursu.

          Organizatorzy:
          Katarzyna Korczyńska,Iwona Szostak,Wiesława Piotrowska

          Do pobrania:

          KONKURS_-_II_Rodzinne_Dyktando_o_tytul_Rodzinki_bezblednych.pdf


           

          IV edycja Przeglądu Młodych Talentów "Artystyczna Wesoła"

           

          Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Przeglądu Młodych Talentów "Artystyczna Wesoła". Przegląd organizowany jest przez Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesola m.st. Warszawy i odbędzie się 11 i 12 kwietnia 2019 r. w Klubie Garnizonowym „Kościuszkowca” przy Placu Wojska Polskiego 129.

          Przegląd dotyczy wszelkich prezentacji artystycznych, scenicznych i estradowych, takich jak: teatr, kabaret, piosenka, taniec. Biorą w nim udział dzieci i młodzież reprezentujące placówki kultury, przedszkola, szkoły oraz instytucje i organizacje prowadzące działalność kulturalną na terenie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

          Każda placówka ma możliwość wystawienia maksymalnie 3 podmiotów, przy czym czas występu dla jednego z nich nie może być dłuższy niż 10 minut.

          Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach:
          - przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych
          - klasy I-III
          - klasy IV-VII i klasy gimnazjalne.

          ZASADY UDZIAŁU W PRZEGLĄDZIE:
          - uczestnicy Przeglądu mogą wykonać utwór z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem własnym (nauczyciel nie może brać udziału w występie),
          - podkład muzyczny uczestnicy przygotowują na pendrivie, który należy dostarczyć w dniu występu do akustyka; pendrive może zawierać jedynie podkłady muzyczne z prezentowanym utworem,
          - uczestnikom na scenie nie mogą towarzyszyć osoby spoza placówki, którą reprezentują,
          - w celu zgłoszenia się do Przeglądu należy wypełnić kartę zgłoszenia a następnie dostarczyć ją osobiście do siedziby Ośrodka Kultury.
          - zgłoszenia przyjmujemy do 4 kwietnia 2019 r.
          - wypełnienie karty zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w niej zawartych, w celach związanych z uczestnictwem w Przeglądzie.

          Dla zwycięzców oprócz statuetek oraz nagród rzeczowych przewidziano także warsztaty artystyczne, o których Ośrodek Kultury będzie  informować laureatów na bieżąco.

          Informacje szczegółowe do pobrania:

          REGULAMIN

          KARTA ZGLOSZENIA

           


           

          "Dziel się uśmiechem"

          Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland rozpoczynają kolejną VI edycję programu „Dziel się uśmiechem”.

          Z tej okazji zapraszamy do udziału w projekcie, którego celem jest edukacja dzieci na temat higieny jamy ustnej i budowania prawidłowych nawyków dbania o zęby. Poprzez jego realizację, chcemy wpłynąć na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą.

          Polska jest jednym z krajów o najwyższym stopniu próchnicy wśród dzieci w Europie. Stan higieny jamy ustnej jest bardzo zły i pogarsza się z wiekiem. Mimo powszechności edukacji na temat właściwego dbania o zęby, wielu rodziców ma problem z zaszczepieniem u swoich dzieci prawidłowych nawyków związanych ze szczotkowaniem zębów oraz poświeceniu tej czynności odpowiednio długiego czasu. Ich utrwalenie we wczesnym dzieciństwie jest kluczowe dla zdrowia jamy ustnej i w całym dalszym życiu dziecka.

           Wierzymy, że prozdrowotna edukacja uczniów już od najmłodszych lat, zaprezentowana w atrakcyjny sposób, jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości. Dlatego gorąco zachęcamy do współpracy.

          Projekt w szkołach realizowany będzie od  października 2018 do maja 2019 r.

           

           

          O przebiegu poprzednich edycji programu mogą państwo przeczytać na stronie: http://mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej
      • (22) 773 42 04 e-mail: sp172@eduwarszawa.pl
      • ul. Brata Alberta 46, 05-075 Warszawa Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-nr-172-im-polskiej-organizacji-wojskowej-brata-alberta-46
  • Galeria zdjęć

      brak danych