• Nowy rok szkolny

        • Sukces w I Warszawskim Konkursie "Bezpieczna przygoda z Internetem"

          Miło nam poinformować, że  Kacper Prygiel z kl. 5b otrzymał WYRÓŻNIENIE w finale I Warszawskiego Konkursu "Bezpieczna przygoda z Internetem"   w kategorii wiekowej klas IV-VIII. Serdecznie gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów.

           

          Sukces w I Warszawskim Konkursie Biologicznym "Świstak"

          Miło nam poinformować, że Natalia Mikołajczuk uczennica kl. 8b zakwalifikowała się do finału I Warszawskiego Konkursu Biologicznego "Świstak". Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

           

           

          Bezpieczna Szkoła Krokodyla Tirka

           W dniu 25.02.2021 odbyły się warsztaty ,,Bezpieczna Szkoła Krokodyla Tirka".

          Warsztaty zostały skierowane do uczniów klas 1-3 ( klasy 1a,1b,1c,2a,2b,3b) i przeprowadzone na platformie Microsoft Teams.

           

          Dzielnicowy Konkurs "Laurka dla Babci i Dziadka"

             

          Miło nam poinformować, że dwóch uczniów klasy 2c: Tomasz Skowyrski oraz Igor Sadowy zostali Laureatami Dzielnicowego Konkursu " Laurka dla Babci i Dziadka". Serdecznie gratulujemy !

          Koordynator konkursów - Katarzyna Korczyńska.

           

          Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

           

          Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzimy 9 lutego.

          Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

          DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

          Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

          W związku z trwającą pandemią COVID-19, podczas obchodów DBI 2021 w czasie szkolnych zajęć on-line, temat sposobów bezpiecznego korzystania z Internetu będzie poruszany jako szczególnie ważny i aktualny.

          W niniejszym wpisie wykorzystano informacje z www.saferinternet.pl 

          Wskazówki i rady Policji, jak być bezpiecznym użytkownikiem Internetu, znajdziecie tutaj

           

          Przyjęcie uczniów klas 1 abc w poczet czytelników

           

                                                 

          W dniach 10 i 20 stycznia w szkolnej bibliotece odbyły się miłe uroczystości przyjęcia w poczet Czytelników uczniów klas pierwszych. Po zapoznaniu się z pomieszczeniem i wyposażeniem biblioteki oraz po krótkiej rozmowie pani bibliotekarki z uczniami na temat zasad korzystania z biblioteki, zasad szanowania książek, wszystkim dzieciom zostały wręczone biblioteczne karty czytelnika. Młodzi czytelnicy otrzymali też podarunek - książkę pt. "Pierwsze abecadło".

          Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Czytelnicy znajdą w niej utwory poetyckie i prozatorskie. Wspaniały upominek przygotował dla tegorocznych pierwszoklasistów Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. Za sprawą przygotowanej specjalnie książki, Instytut zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

          Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znaleźli ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

          nauczyciel bibliotekarz Mirosława Figielska

          Album zdjęć jest dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Album fotograficzny 

           

          Projekt  "Warszawo, poznajmy się!"

          Klasa 3a wraz z wychowawcą Grażyną Zdzieborską uczestniczy w ciekawym trzyetapowym projekcie prowadzonym przez Fundację Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii DUCH „Warszawo, poznajmy się!”. Ma on na celu rozwijanie kompetencji naukowych oraz promocję nauk humanistycznych, w tym szczególnie historii. Uczniowie przechodzą przez trzy ścieżki edukacyjne: odkrywam – tworzę - wiem. W grudniu brali udział w warsztacie tematycznym „Zygmunt III Waza. Dlaczego polubił Warszawę”. W kolejnych miesiącach poznają innych władców – Jana Kazimierza i Jana III Sobieskiego. Na koniec projektu uczniowie przejdą quiz online, sprawdzający zdobytą wiedzę. Mamy nadzieję, że dzięki pracy każdego ucznia, klasa jako całość otrzyma punktację pozwalającą na zdobycie tytułu „Mocarze historii 2021”.

           

          wychowawca kl.3a Grażyna Zdzieborska

           

          XVI Olimpiada Matematyczna Juniorów

          Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7a Adam Wiktor Sadowski zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia XVI edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów.

          Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym skierowane do uczniów starszych klas szkół podstawowych.

          Do udziału przystąpić może nieodpłatnie każdy uczeń szkoły podstawowej. Zawody są trójstopniowe, a część testowa pierwszego stopnia przeprowadzana jest we wszystkich zarejestrowanych szkołach w tym samym czasie, co zapewnia uczniom możliwość rywalizacji z rówieśnikami z całego kraju.

          Serdecznie gratulujemy!

          nauczyciele matematyki

          Monika Jajeśniak

          Elżbieta Obiedzińska - szkolny koordynator

           

          Dzielnicowy Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny "Kartka świąteczna"

          Miło nam poinformować, że uczeń klasy 1b - Dawid Tomaszewski- zdobył nagrodę główną w Dzielnicowym Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna” dla uczniów szkół podstawowych klas I – III Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
          Wyróżnienia w tym konkursie otrzymało trzech uczniów z naszej szkoły:

          1. Anastazja Roszkowska kl.2a
          2. Antonina Wierbol kl. 2a
          3. Igor Sadowy kl.2c

          Serdecznie gratulujemy młodym artystom smiley

          szkolny koordynator konkursów w kl. 0-3 Katarzyna Korczyńska

           

          Dzielnicowy Konkurs Plastyczny dla szkolnych świetlic

          Miło nam poinformować, że uczniowie naszej Szkoły zdobyli główne nagrody w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym dla świetlic szkolnych "Pocztówka z Wesołej".

          Oto wyniki :

          Kategoria - klasy I-II

          1 miejsce - Pola Matyja kl.2a

          3 miejsce - Zuzanna Sieluk kl.2b

          Wyróżnienia:

          Bogna Poborska-Kobrzyńska - kl.1a

          Bruno Poborski-Kobrzyński kl.2b

          Kategoria - klasy III-IV

          1 miejsce - Bartosz Bukowski kl.3a

          2 miejsce - Mikołaj Listkowski kl.3 c

          Młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów smiley

          koordynator konkursów szkolnych - Katarzyna Korczyńska

           

          Warszawski Konkurs Mitologiczny

            

          Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8b Irena Lekki została LAUREATKĄ I miejsca XXIII Warszawskiego Konkursu Mitologicznego. Uczennica klasy 8a Nina Zalewska otrzymała WYRÓŻNIENIE w XIII Warszawskim Konkursie Mitologicznym.

          Serdecznie gratulujemy uczennicom zaangażowania. Wyniki, które osiągnęły w obydwu etapach, są imponujące. Wiedza uczestników biorących udział w tegorocznej edycji była na bardzo wysokim poziomie.

                                                                                                                                                                                            Sylwia Koza

          Konkurs Fizyczny 

          Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7a Bogumił Dąbkowski został finalistą Konkursu Fizycznego organizowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego.


          Anna Janecka

           

          43. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

           

          Miło nam poinformować, że w Etapie Dzielnicowym 43. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” Szymon Dobosz z klasy VIIc zajął II miejsce w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

          Sylwia Koza

          Wspieramy rozwój dzieci

          W  czasie, kiedy uczniowie z klas 1- 8 realizują program nauczania metodą zdalną, dzieci klas „0ab” bawią się i uczą stacjonarnie. Odbywają się również zajęcia specjalistyczne. Co robimy? Poznajemy: słowniczek emocji i postaw, opowiadania edukacyjne, jak należy nakryć do stołu, co jeść aby zdrowo się odżywiać. Rozwijamy spostrzegawczość i myślenie logiczne: układamy sekwencje, dobieramy brakujące części do ilustracji, dobieramy środki komunikacji do wykonywanych czynności, rozróżniamy kolory i liczymy przedmioty segregując je. Doskonalimy umiejętność określania relacji przestrzennych, określamy położenie przedmiotów, układamy zbiory liczb. Dużo czasu poświęcamy na ćwiczenia manualne - usprawniamy grafomotorykę i ruchy precyzyjne, rysujemy, wycinamy, nawlekamy, kleimy. Wspólnie gramy w memory i czytamy zapomniane książki. Przy tym świetnie się bawimy usprawniając motorykę dużą i koordynację ruchów.  Aby zapewnić dzieciom dobry start  korzystamy również z portali i programów edukacyjnych np. Mały twórca SuperKid.pl – Strefa online,  Lulek. tv czy interaktywne materiały Akademii Genial.ly. To tylko niewielka część tego co robimy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć umieszczonych w zakładce Album fotograficzny.

                                                                                                                                            Barbara Żbikowska

               

           

          Jak powstał węgiel? Barbórka- święto górników.

          4 grudnia dzieci z kl. 0b poznały ciężką i niebezpieczną pracę górnika. Obejrzały legendę o Skarbniku - dobrym duchu  kopalni „opiekującym się” pracującymi  pod ziemią górnikami. Dowiedziały się, że patronką górników jest św. Barbara i dlatego święto górników nazywane jest Barbórką.Najbardziej charakterystycznym symbolem górniczym jest: czapka zwana „czako” z godłem górniczym (młot i kilof - po śląsku zwane „perlik i  żelazko”), kolorowy pióropusz zgodnie z pełnioną przez górnika funkcją w pracy i czarny mundur z metalowymi guzikami („kneflami”). Taki galowy strój  górnicy zakładają  podczas uroczystych świąt, na których śpiewa się górniczy hymn.Na koniec dzieci wykonały swoją czako. Dzieci już wiedzą skąd się wziął w ziemi węgiel, jak cenny jest i co się z niego wytwarza. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć umieszczonych w zakładce Album fotograficzny.

                                                                                                                                            Barbara Żbikowska

            

           

          43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

          Dzielnicowe eliminacje w 43. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”przeprowadzone zostały w formie on-line.

          Podczas obrad Jury w składzie:

          – Miriam Aleksandrowicz – Przewodnicząca – polska aktorka głosowa, teatralna i telewizyjna, oraz reżyser dubbingu,

          – Ryszard Jakubisiak – działacz społeczny, aktor, wieloletni vice-dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie,

          – Monika Cichy – zastępca dyrektora Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy,

          wyłoniło laureatów eliminacji dzielnicowych. W kategorii kl 7 -8 miejsce II zajął Szymon Dobosz, uczeń klasy 7c

           

          „Palcem malowane”,

          „W warszawskich szkołach leniwe są tylko ósemki”

             Nauka stacjonarna w naszej Szkole w roku szkolnym  2020/2021 trwała (na razie) zaledwie dwa miesiące, ale udało się wykonać piękne prace i przystąpić do I Konkursu Plastycznego dla grup z oddziałów przedszkolnych pt. „Palcem malowane” i  II Konkursu Plastycznego dla klas I - III   pt.”W warszawskich szkołach leniwe są tylko ósemki”. Konkurs był dedykowany uczniom, którzy uczestniczą  w terapii pedagogicznej, terapii integracji sensorycznej, terapii logopedycznej i terapii ręki. Celem Konkursu było motywowanie dzieci do ćwiczeń terapeutycznych, kształtowanie twórczej ekspresji oraz czerpanie radości przy tworzeniu prac z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności, doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową, doskonaliły ruchy nadgarstka i palców, rozwijały koncentrację uwagi poprzez skupianie się na zadaniu. Miały  możliwość doświadczania i utrwalania określonych wrażeń dotykowych. Tak wygląda szeroko pojęta wspólna praca terapeuty pedagogicznego i dziecka.                         

          Zostały wykonane cztery prace konkursowe, pod kierunkiem specjalistów rewalidacji, terapii pedagogicznej, terapii ręki i logopedii, p. Barbary Żbikowskiej, p. Małgorzaty Dzięgielewskiej,    p. Moniki Skołożyńskiej  i  p. Katarzyny Korczyńskiej.

          Oto nasze wspólne prace.

                                                                                                                                               Barbara Żbikowska

           

                   

           

          "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" 

          I etap - PIRAMIDA ŻYWIENIOWA

          W pierwszym etapie programu dzieci z klas pierwszych dowiedziały się dlaczego jedzenie jest ważne i skąd się bierze jedzenie? Na zajęciach w klasie i w świetlicy budowały piramidę żywieniową poznając zasady zdrowego i wartościowego jedzenia, poznały najważniejsze zasady komponowania posiłków oraz dowiedziały się, jak ważne są w ich diecie produkty zbożowe, mleczne oraz warzywa i owoce.

          Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeżeli dzieci mają się prawidłowo rozwijać i cieszyć dobrym zdrowiem do późnej starości, powinno się nie tylko zadbać o jakość diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić zdrowe nawyki na całe życie.

           

          DLACZEGO JEDZENIE JEST WAŻNE?

          1. Uczniowie poznali piramidę żywienia i zasady komponowania posiłków i  zrozumieli potrzebę ograniczania spożycia cukru.

          2. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. ”Dlaczego musimy jeść – zasady, jak dobrze jeść, by dobrze żyć?” i „Co kryje się w jedzeniu?”.

           

          CIEKAWOSTKA... Badania wykazały, że przeciętne dziecko spożywa w ciągu roku tyle cukru, ile samo waży. Na szczęście my już wiemy, że cukier dodany należy ograniczać. Zamiast po batona, lepiej sięgnąć po banana lub inne owoce.

           

           

          SKĄD BIERZE SIĘ JEDZENIE?

          Dzieci poznały podstawowe informacje na temat roślin i ich budowy. Utrwaliły wiadomości na temat pochodzenia produktów spożywczych oraz zasad, jakimi należy się kierować kupując je w sklepie. Szukały odpowiedzi na pytania: „Co kryje się w jedzeniu?”, „Jadalne czy niejadalne?”, „Skąd pochodzą różne produkty spożywcze?” oraz „Jak produkty trafiają do sklepów?”.

           

          CIEKAWOSTKA....Czy wiecie, że największa dynia, jaką wyhodowano, ważyła ponad 1000 kilogramów? Z takiej dyni na pewno chętnie skorzystałaby wróżka z baśni o Kopciuszku, bo nawet nie trzeba jej specjalnie powiększać, by zmienić ją w karetę. A czy wiedzieliście o tym, że migdał to nie orzech, lecz pestka? Tak, dokładniej migdał jest nasionem migdałowca – rośliny pochodzącej z Azji.

           

          szkolny koordynator programu Barbara Żbikowska

           

          Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY 

             
           

           

           

          Zwycięstwa w Grand Prix Polski Cheerleaders 2020 

           

                      

          W dniach 3 i 4 października uczennice klas tanecznych SP 172 po raz pierwszy w tym roku wzięły udział w zawodach sportowych. W rozgrywanych w Cegłowie i Garwolinie turniejach w cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2020 dziewczęta rywalizowały w ramach kategorii „cheer hip hop” i „cheer jazz”. Pomimo długiej przerwy w treningach i trudności w przygotowaniu się do sportowej rywalizacji w okresie pandemii, jak zwykle dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i zwyciężyły w obydwu turniejach. Gratulujemy udanego występu yes smiley

          trenerki Agnieszka Czerwińska i Klaudia Zalewska

           

          "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

           

           

          Klasa 2c, której wychowawczynią jest Pani Monika Skołożyńska, przystąpiła do II edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.

          Postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.

          Projekt składa się z trzech modułów realizowanych w trakcie bieżącego roku szkolnego. W każdym z modułów będzie czytana (przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów a także przez zaproszonych gości) jedna z kilku zaproponowanych lektur. Do każdej lektury dzieci, przy pomocy nauczyciela, wykonają co najmniej cztery różne zadania. Stałym gościem zaproszonym do współpracy będzie pani Mirosława Figielska - bibliotekarka i nauczycielka języka angielskiego, która zapozna uczniów z angielskimi „picture books” nawiązującymi do tematyki poszczególnych modułów.

          Na rozpoczęcie projektu klasa 2c obejrzała motywacyjny filmik o „Czytusiu” zrealizowany w programie Biteable, po czym każdy uczeń wykonał własnego plastelinowego "Czytusia".  

          https://biteable.com/watch/czytam-z-klas-2340770?fbclid=IwAR1C3bfk1p6hMWK9v5yfS1gczW5ZoK65Q2Wub0f-d9HL01WGLyFMavtmITk

           

          Obecnie realizowany jesienny I moduł ma tytuł MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW. Tematem przewodnim jest drzewo.

           

          Dzieci wspólnie wybrały lekturę "Kapelusz pani Wrony" autorstwa Danuty Parlak i głośno ją czytają. Założyły „lekturniki” i uzupełniły ich pierwsze strony. Obchodziły "Światowy Dzień Drzewa" i z tej okazji obejrzały filmik edukacyjny, z którego dowiedziały się, jak ważną rolę w przyrodzie pełnią drzewa oraz jak możemy chronić lasy. Uczniowie wykonali piękne portrety drzew wykorzystując zebrane liście. Na zakończenie odwiedzili pobliski las i podziwiali piękno jesiennych drzew. Teraz dzieci czekają na opowieści o przygodach chmurki Tosi i wizytę pani bibliotekarki. Działania związane z projektem wszyscy wykonują z prawdziwym entuzjazmem. Zdjęcia z realizacji I modułu projektu można zobaczyć w zakładce Album fotograficzny. 

           

           

           

          Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła w mini piłce ręcznej

          Nasi Uczniowie zostali Mistrzami Dzielnicy Wesoła w mini piłce ręcznej smiley W turnieju udział wzięły trzy szkoły: SP 385, SP 174 oraz SP 172. Nas reprezentowali: Jakub Kozłowski, Szymon Dobosz, Wiktor Olek, Jakub Skweres, Marek Rafalski, Tymon Majewski, Kryspin Młynarczyk, Patryk Pieńkowski, Grzegorz Zyskowski, Kyrylo Katrichenko, Mateusz Bajera, Szymon Pluciński, Dawid Wojtasz. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi drużyny Panu Przemysławowi Rusnarczykowi yes  Życzymy dalszych sukcesów!  Wyniki turnieju: SP 172 - SP 174 33:1, SP 172 - SP 385 24:3. 

           

          Europejski Dzień Języków 2020

          26 września, każdego roku począwszy od roku 2001, obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Celem wszelkich działań podejmowanych tego dnia jest promowanie europejskiej wielojęzyczności w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami.

          W naszej Szkole uczniowie klas 7 przygotowali krótkie prezentacje dotyczące wybranej tematyki krajów niemieckojęzycznych. Omówili niemiecki system edukacyjny i porównali go z polskim. Przy okazji pojawił się też temat edukacji domowej, która w Niemczech jest prawnie zakazana. Przedstawiono geografię Niemiec: podział na Landy, specyfikę Landów, ciekawostki geograficzne. Kilkoro uczniów wykonało tematyczną gazetkę ścienną, a uczniowie klas 5 – plakat okolicznościowy.

          Na lekcjach języka francuskiego w klasach 6-7 odbyły się pogadanki na temat języków obcych najtrudniejszych i najłatwiejszych w nauce, a w klasach 8 warsztaty o różnego rodzaju zapisie językowym: alfabecie łacińskim, cyrylicy, znakach ideograficznych.

          W czasie zajęć języka angielskiego szóstoklasiści rozwiązali quiz o językach świata oraz mówili o tym, dlaczego warto się uczyć języków obcych, z czyjej inicjatywy ustanowiono ten dzień i kiedy.

          Klasy trzecie na lekcji języka angielskiego poznały jak brzmią powitania w różnych językach obcych. Korzystały z aplikacji Translatora Google - funkcji zapisu i odsłuchiwania tłumaczenia. Uczniowie przekonali się, że różne języki mogą mieć  odmienne alfabety.  W odczytaniu powitań zapisanych po rosyjsku, ukraińsku, turecku i bułgarsku pomogli uczniowie obcokrajowcy uczęszczający do klas trzecich naszej szkoły.

                  

           

          Europejski Dzień bez Samochodu 

           

          Europejski Dzień bez Samochodu jest międzynarodowym dniem – coroczną kampanią przypadającą 22 września. Tego dnia rozmawiamy o poszanowaniu klimatu, o korzyściach zdrowotnych płynących z porzucenia przemieszczania się samochodem oraz promujemy alternatywne metody transportu. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w obchodach zorganizowanych  przez Urząd Dzielnicy Wesoła. Czekało tam na nich wiele atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym - mogli przetestować swoje umiejętności jazdy rowerem w specjalnie przygotowanym przez Straż Miejską miasteczku ruchu drogowego. Ponadto sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną ze znajomości zasad ruchu drogowego rozwiązując quizy, zagadki oraz przykładowe pytania egzaminacyjne na kartę rowerową. Uczestnicy wycieczki chętnie odwiedzili stanowisko z radiowozem policyjnym, gdzie zdobyli wiele informacji na temat pracy funkcjonariusza policji. To wyjście było dla czwartoklasistów przedsmakiem egzaminu na kartę rowerową.

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć umieszczonych w Albumie fotograficznym 

           

          Przemysław Rusnarczyk

           

           

          Nasi medaliści indywidualnych biegów przełajowych 

           

          Serdecznie gratulujemy naszym uczniom - medalistom indywidualnych biegów przełajowych, które 22 września odbyły się w ramach kolejnej edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Złoty medal w swojej kategorii wiekowej wywalczył Bartosz Rek, a brązowy Kryspin Młynarczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów

                  

           

          Podsumowanie projektu "Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu"

           

             W poprzednim roku szkolnym klasy I i II brały udział w I edycji programu kulinarnego o zdrowym odżywianiu. Został on zakończony Konkursem Plastycznym. Uczniowie, mimo  zdalnego nauczania, przystąpili do konkursu. Wykonali przepiękne prace. Czas pandemii i kwarantanny nie pozwolił na wręczenie nagród w ubiegłym roku szkolnym w tradycyjny sposób. Uczniowie otrzymali je teraz.

          I miejsce zdobył Carlos Wiliński, a dwa miejsca II -  Paweł Macikowski wraz z Witkiem Woldańskim.

          Wiemy, że warzywa i owoce to podstawa zdrowego jedzenia. Nie może ich zabraknąć w codziennym jadłospisie.

          Gratulujemy twórczej kreatywności i wiedzy na temat zdrowego odżywiania się.

          Jedzmy jabłuszka i chrupmy marchewki każdego dnia. 

          Galeria zdjęć jest dostępna w zakładce Album fotograficzny.

                                                                                                                                        Barbara Żbikowska

           

          Międzynarodowy Dzień Kropki 2020

           

          Międzynarodowy Dzień Kropki to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

          My w klasach świętowaliśmy w różny sposób: nosząc ubrania w kropki, wykonując rysunki techniką kropkowania, oglądając animowaną ekranizację książeczki Peter H. Reynoldsa "The Dot". W szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia w technologii 3D Augmented Reality. Korzystając z aplikacji Quiver (zainstalowanej na smartfonie nauczyciela bibliotekarza) uczniowie ożywili rysunki swoich kropek.  

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej
      • (22) 773 42 04 e-mail: sp172@eduwarszawa.pl
      • ul. Brata Alberta 46, 05-075 Warszawa Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-nr-172-im-polskiej-organizacji-wojskowej-brata-alberta-46
  • Galeria zdjęć

      brak danych