•  

        WYCIECZKOWY ZAWRÓT GŁOWY :)

        W czerwcu wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Zagrodowej Osady. Wyruszyliśmy o godz. 7.40. Dotarliśmy do Zagrodowej Osady w Uściążu - sielskiego gospodarstwa, w którym miło spędziliśmy czas. Poznaliśmy Kazimierską legendę o Czarcie i Kogucie. Podziwialiśmy zwierzęta żyjące w wiejskiej zagrodzie: kozy, osły, króliki,indyki i konie. Ozdabialiśmy piernikowe koguty, które zabraliśmy ze sobą do naszych domów.
        W Kazimierzu Dolnym zwiedzaliśmy największe atrakcje miasteczka:Wąwóz Plebanka, który dostarczył nam ochłody, Górę Trzech Krzyży z której podziwialiśmy piękne krajobrazy oraz Rynek na którym mogliśmy kupić pamiątki. Atrakcjom nie było końca. O godz. 16.30 pożegnaliśmy to urokliwe miasteczko i szczęśliwi, chodź zmęczeni wróciliśmy do swoich domów. Wycieczka bardzo nam się podobała i czekamy na kolejne.

        Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

        ZIELONA SZKOŁA
        KLASA 7B

        w Dźwierzuty, Kulka

        Klasa 7B na klasowym wyjeździe uczestniczy w ciekawych formach zajęć pozalekcyjnych: kino 3D, segway, siatkówka, piłka nożna. Uczniowie poznawali/utrwalali zasady savoir-vivre.
        O godzinie 20.30 poszli do lasu zagrać w grę terenową.
        Zabawa, integracja klasy, rekreacja......oj, dzieje się!!!
        😎

        Wychowawca Przemysław Rusnarczyk

         

        AKTYWNOŚĆ MŁODEGO WARSZAWIAKA kl. III

        Badanie kondycji fizycznej

         

        AKTYWNOŚĆ MŁODEGO WARSZAWIAKA kl. III

         JEM KOLOROWO i ZDROWO- warsztaty zdrowego żywienia

         

        AKTYWNOŚĆ MŁODEGO WARSZAWIAKA

        DO PROJEKTU PRZYSTĄPIŁY KLASY III

        https://www.awf.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/aktywnosc-mlodego-warszawiaka

         

         Projekt, dla każdej z klas biorących w nim udział, obejmie realizację następujących zadań:
         MÓJ ROZWÓJ FIZYCZNY - pomiar i ocena rozwoju fizycznego
         MOJA SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA - pomiar i ocena sprawności fizycznej
         SPOSÓB PROSTY NA KRĘGOSŁUP PROSTY - profilaktyka wad postawy
         JEM KOLOROWO i ZDROWO- warsztaty zdrowego żywienia
         TAKI JESTEM SAM JAK O SIEBIE DBAM - walka z nadwagą i otyłością
         MOJE EMOCJE - NASZE RELACJE - warsztaty psychologiczne
         RODZINA RUSZYĆ SIĘ DA - integrowanie rodzin, klas i szkół wokół rekreacji ruchowej poprzez udział
        w czerwcowym pikniku rekreacyjnym.

         

        Szkolny Konkurs Talentów

        W Szkolnym Konkursie Talentów, który stanowił eliminacje do ARTYSTYCZNEJ WESOŁEJ 2022-Przeglądu Młodych Talentów, uczestniczyło 68 uczniów z klas 0-7, wśród których byli soliści wokaliści, zespoły wokalne, instrumentaliści, tancerze oraz grupy taneczne.
        Z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy tych, którzy zaprezentowali się w tańcu. Podziwialiśmy ich niezwykłą zwinność, skoczność, ekspresję ruchową.
        Wirtuozi udowodnili, że „w muzyce odnajdują coś absolutnie pięknego, niewyrażalnego werbalnie, co porusza najdelikatniejsze i najczulsze struny duszy człowieka”, wykonując utwory muzyczne na gitarze, skrzypcach i fortepianie.
        Występy wokalne okazały się najbardziej popularne. W repertuarze znalazły się piosenki polskie i zagraniczne, a nawet inspirowane folklorem!
        Najmłodsi wykonawcy – uczniowie z oddziałów przedszkolnych, przenieśli nas w świat beztroskiego dzieciństwa. Ich synchroniczny taniec ukazał duży potencjał grupy, a piękny śpiew i dobór strojów, przeniósł nas do jagodowego lasu.
        Komisja artystyczna zakwalifikowała do Przeglądu Talentów-Artystyczna Wesoła 2022 następujące osoby: Polę Matyję z klasy 3a, Gabrielę Ukleję z klasy 3c, Weronikę Ferenc z klasy 7a.

        Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki na kolejnym etapie.

        Komisja Szkolnego Konkursu Talentów

         

         

        Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022

         

         

        WARZYWNE UFOLUDKI W KLASIE 1A

        Uczniowie klasy 1 a w czasie zajęć dydaktycznych własnoręcznie wykonali warzywne ufoludki. Każdy wykazał się niezwykłą kreatywnością. Wykonane one były z przeróżnych warzyw, m.in. ogórka, selera, rzodkiewki, brokuł, pomidora, papryki, marchwi, szczypiorku. Ufoludki zachwycały swoimi kolorami i kształtami. Samodzielne stworzenie takich cudaków sprawiło wiele radości. Powstała piękna Rodzina Ufoludków.

         

         

        KONKURS PLASTYCZNY " ŚWIĘTY MIKOŁAJ 2021"

        Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła wręczyła nagrody uczestnikom Rodzinnego Konkursu Plastycznego "Święty Mikołaj 2021". Z radością informujemy, że Komisja Konkursu doceniła talent i kreatywność każdej rodziny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

        Ho, ho, ho... Mikołajów coraz więcej 😃 Zbliża się czas ogłoszenia wyników konkursu!

        Akcja „Przepisujemy Tolkiena”

        Uczniowie klas 6b i 7a wzięli udział w akcji „Przepisujemy Tolkiena” zorganizowanej z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, która przypada 3 stycznia 2022 r. Wydarzenie jest zainicjowane przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Akcja początkowo zakładała ręczne przepisanie jednej, tytułowej powieści (dowolnym krojem i narzędziem), ale z uwagi na ogromne zainteresowanie i dużą liczbę zgłoszeń, rozszerzono ją o kolejne pozycje, m.in. "Władcę Pierścieni" i "Silimarillion". Wybrani uczniowie naszej szkoły przepisywali ręcznie fragment „Hobbita” w oryginalnej wersji utworu w języku angielskim. Ozdobione rękopisy zostały przesłane do organizatora.

        nauczyciel języka polskiego Sylwia Koza

        II Międzynarodowa edycja akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

        Mamy to 😃 Do jakiego wspaniałego grona zapalonych czytelników dołączyliśmy 🙂!

        Święta coraz bliżej...

        Serdecznie zapraszamy🎄🦌🎄✨✨✨

        Lekcji fizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach zajęć laboratoryjnych „Pracownia fizyczna dla uczniów – ćwiczenia”

        19 listopada uczniowie klasy 8b uczestniczyli w niecodziennej lekcji fizyki, która odbyła się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach zajęć laboratoryjnych „Pracownia fizyczna dla uczniów – ćwiczenia”. Podczas tych zajęć każdy uczeń, pracując w zespole 2-3 osobowym, wykonywał jedno ćwiczenie, które zostało podzielone na część eksperymentalną i rachunkową. Uczniowie zapoznali się z podstawami elektryczności. Zmierzyli opór zastępczy oporników w przypadku łączenia szeregowego i równoległego. Wyznaczone wartości oporu porównali z wartościami oczekiwanymi oraz omówili niepewności pomiarowe. W drugiej części zajęć uczniowie sprawdzali prawo Ohma poprzez wykonanie charakterystyki prądowo-napięciowej wybranego opornika, wyznaczoną wartość oporu porównali z wartością oczekiwaną. Praktyczne wykonanie ćwiczeń utrwaliło wiedzę, którą wcześniej zdobyli na lekcjach fizyki w szkole.

        nauczyciel fizyki Anna Janecka

        NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        11 listopada Szkoła Podstawowa nr 172 wzięła udział w dzielnicowych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej. Społeczność naszej Szkoły była reprezentowana przez Poczet Sztandarowy. Po Apelu Poległych i Salwie Honorowej, w imieniu Uczniów i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 172 wiązankę złożyli Pani Dyrektor Katarzyna Paroń-Bryła oraz Pan Przemysław Rusnarczyk, a w imieniu Rodziców - przewodnicząca Rady Rodziców Pani Stella Norowska -Woldańska oraz wiceprzewodniczący Rady Rodziców Pan Grzegorz Kuszneruk. Po uroczystym złożeniu kwiatów, uczestnicy wysłuchali pieśni niepodległościowych, obejrzeli ekspozycję mundurów oraz skosztowali żołnierskiej grochówki.

        173. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy przystępując 10 listopada do akcji "Niepodległa do Hymnu!". Tego dnia, ubrani pięknie w stroje galowe, o wyznaczonej godzinie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Aby zachować reżim sanitarny, każda klasa śpiewała w sali, w której miała zajęcia.

         

        MAMY NIEPODLEGŁĄ

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej MAMY NIEPODLEGŁĄ!

        https://niepodlegla.gov.pl/.../mamy-niepodlegla-wyslij.../

        Wkrótce Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

        II międzynarodowa edycja VI ogólnopolskiej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”

         

        28 października wzięliśmy udział w promującej czytelnictwo II międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W czasie wyznaczonej przerwy, w salach i na korytarzu, uczniowie oraz obecni w szkole nauczyciele i pracownicy (łącznie ponad 350 osób) czytali książkę przyniesioną przez siebie lub wypożyczoną ze szkolnej biblioteki. Niektórzy z wielką przyjemnością wrócili do lektur z czasów dzieciństwa. Inni w lekturze szukali odpowiedzi na dręczące ich problemy. Była to z pewnością najcichsza przerwa w historii naszej Szkoły 😉 Na pewno weźmiemy udział w kolejnej edycji 😃

        • „Szkoła pamięta”

        • Kolejny raz nasza Szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach, odwiedziliśmy lokalne miejsce pamięci. Uczniowie klas pierwszych poszli do znajdującego się w lesie nieopodal budynku Szkoły kamienia upamiętniającego przeprowadzone w tym miejscu manewry Polskiej Organizacji Wojskowej. Organizacja ta jest patronem Szkoły Podstawowej nr 172. Dzięki odczytaniu przez panie Wychowawczynie informacji umieszczonych na planszach ścieżki edukacyjnej, dzieci poznały historię związaną z tym miejscem. Chwilą ciszy uczciły pamięć poległych bohaterów.

        Wycieczka śladami bohaterów lektury „Kamienie na Szaniec”

        27.10.2021r. w piękny, jesienny dzień klasy 8abc wybrały się w niezwykłą podróż po Warszawie. Wycieczka śladami bohaterów lektury „Kamienie na Szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka, przybliżyła nam miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwoliła poznać historię okupowanej Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy na Cmentarzu Wojskowym, miejscu wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego. Poznaliśmy miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu: Krakowskie Przedmieście – najgłośniejsza akcja Małego Sabotażu, czyli usunięcie niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika, Plac Marszałka Piłsudskiego, Ogród Saski. Przypomnieliśmy sobie plan i przebieg Akcji Pod Arsenałem, czyli brawurowej akcji odbicia z niemieckiego transportu więźniów z Pawiaka, w tym Janka Bytnara „Rudego”.

        Zwiedziliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, dawna siedziba Gestapo, gdzie przesłuchiwany był Jan Bytnar „Rudy” oraz Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego. Na końcu poznaliśmy miejsce nauki naszych bohaterów: Liceum im. Stefana Batorego, do której uczęszczali bohaterowie książki.

         

        IV edycja Konkursu "Do Hymnu! "

        Dnia 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji Konkursu "Do Hymnu! ", którego jednym z celów jest szerzenie patriotyzmu wśród młodego pokolenia. Konkurs "Do Hymnu!" to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

        nauczyciel muzyki Ewa Tymińska

        ZAJĘCIA PLENEROWE

        11 października klasa 3c spacerowała po Starówce w ramach zajęć plenerowych projektu Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota kaczka". Uczniowie otrzymali kartę komiksu i na jej podstawie poszukiwali szczególnych miejsc Starego Miasta, a następnie słuchali związanych z tymi miejscami historii opowiedzianych przez przewodnika. Pogoda nam dopisała i zadowolenie uczniów było ogromne 🤗

        wychowawczyni Monika Skołożyńska

        ZAJĘCIA PLENEROWE

         

        • Powitanie jesieni w klasie 3a

        •  

        Dziś obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Dziewczynki z klasy 3c wiedzą, że są super i z dumą odebrały spersonalizowane dyplomy i drobne upominki. 😃💐🧡

        "Wiejska przygoda"

        16 września klasy 2abc oraz klasa 3b pojechały na wycieczkę pt. "Wiejska przygoda" do gospodarstwa agroturystycznego w Wólce Dłużewskiej/ k. Siennicy. W czasie warsztatów dzieci własnoręcznie zrobiły chleb, masło i ser. W starej stodole próbowały wymłócić cepem zboże, obejrzały, jak pani tka na krosnach dywanik. Dowiedziały się w jaki sposób z łodyg lnu powstaje płótno lniane. Obejrzały pranie ubrania w balii na tarze i maglowanie ręczne płótna. Z zaciekawieniem wypytywały o zgromadzone w stodole stare narzędzia rolnicze i sprzęty domowe. Wszyscy dużo dowiedzieli się o pracy i życiu na dawnej wsi. Był także czas na zabawę na placu zabaw wśród brzóz oraz na plenerowy grill. Ale najbardziej wszystkim smakował własnoręcznie wykonany, świeżo upieczony chleb ze swojskim masłem i serem. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że to była najlepsza wycieczka ze wszystkich 😃

        wychowawczynie i opiekunowie klas 2a, 2b, 2c, 3b

        Peter Reynolds "Kropka"

        Po usłyszeniu historii o Vashti, bohaterce książki Petera Reynoldsa "Kropka", dzieci szukały kropek i wykonywały różne kreatywne zadania. Z kropek powstały emotki ukazujące różne emocje, poznaliśmy „kropkowe frazeologizmy”, szukaliśmy skojarzeń i mówiliśmy o talentach.

        nauczyciel języka polskiego Sylwia Koza

        WITAJ SZKOŁO

         

        UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

        1 września 2021r. rozpoczęliśmy, z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego, nowy rok szkolny 2021/2022.

        Klasy 2abc, które ze względu na pandemię i zdalne nauczanie, w poprzednim roku szkolnym nie złożyły ślubowania, nowy rok szkolny rozpoczęły od uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły. Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor Katarzynę Paroń-Bryła zgromadzonych w auli Rodziców i Uczniów klas oraz odczytaniu listu z życzeniami od Pana Ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, w obecności Pani Wicedyrektor Martyny Lis i Pań Wychowawczyń, uczniowie, po odczytaniu przez Panią Dyrektor tekstu ślubowania, z przejęciem powtórzyli "Ślubuję!". Do grona uczniów naszej Szkoły zostali przyjęci także tegoroczni pierwszoklasiści. Każda klasa pierwsza, ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, miała własną uroczystość w auli.

        Wszyscy uczniowie klas 1-8 spotkali się w przydzielonych salach ze swoimi wychowawcami . Na spotkaniu odebrali komplety podręczników oraz otrzymali wyczerpujące informacje o zasadach organizacji zajęć lekcyjnych, zasadach zachowania w przestrzeni wspólnej w czasie przerw, posiłków oraz zajęć świetlicowych. Wszyscy mamy nadzieję, że w roku szkolnym 2021 /2022 nauka będzie przebiegać w trybie stacjonarnym, sprawi Uczniom wiele radości i przyniesie liczne sukcesy. Powodzenia!

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej
      • (22) 773 42 04 e-mail: sp172@eduwarszawa.pl
      • ul. Brata Alberta 46, 05-075 Warszawa Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-nr-172-im-polskiej-organizacji-wojskowej-brata-alberta-46
  • Galeria zdjęć

      brak danych