• ROK SZKOLNY 2023/2024

• Dzień Kropki w zerówce

Uczniowie chetnie wysłuchali bajki, oglądali filmik edukacyjny o Kropce.

Wykonali również super pracę plastyczno-matematyczną.

Złota polska jesień.

Oddział przedszkolny i piękne kompozycje jesienne w dyni.

WARSZTATY "CZYSTA ENERGIA"

W dniu dzisiejszym 13.12.w grupie 0a rodzice przeprowadzili warsztaty na temat :Czysta energia. Dzieci bardzo się zaangażowały, rysowały plakaty i na zakończenie warsztatów otrzymały upominki. Warsztaty były super.

Udział zerówki w akcji ,,Szkoła do hymnu”

BOHATERON

Udział klasy ,,0a” w projekcie edukacyjnym ,,BohaterOn” mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

WARSZTATY "PODRÓŻ Z NAUKĄ"

27 listopada dzieci ze szkolnej zerówki brały udział w pierwszych zajęciach warsztatowych z cyklu ,,Podróż z nauką”. W pierwszej części zajęć dzieci dowiedziały się czym jest chemia oraz atom. Później w strojach naukowca mogły samodzielnie eksperymentować z mikroskopami. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały paszporty naukowe w którym będą zbierać pieczątki oraz wykonały pracę plastyczną.

PLUSZOWY MIŚ

24 listopada w oddziale przedszkolnym wszystkie dzieci uczciły święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubieńcami. Opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię święta, obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały różne misie i brały udział w grach i zabawach z motywem misia. Na koniec zabawy dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai na podstawie kart ,,Misiowe wiadomości- niedźwiedź brunatny” Beaty Gabrat który pogłębił ich wiedzę na temat niedźwiedzi brunatnych.

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Według dawnych wierzeń andrzejkowe wróżby miały magiczną moc, uchylały wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy ale też ukłonem w stronę tradycji . Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klasy 0a dobrze bawili się, wróżąc dla zabawy . Dzieci poznały tradycyjne wróżby z wykorzystaniem wosku, butów czy serc z imionami. Wspaniała zabawa!

Warsztaty ,,Kula śnieżna”

Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach na których wykonały samodzielnie kule śnieżną. W środku każde dziecko umieściło elementy, które kojarzą się ze świętami np. choinki, prezenty, bałwanki. Kula na pewno wspaniale ozdobi dom w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Warsztaty ,,Podróże z nauką”- matematyka

Podczas spotkania z Matematyką dzieci poznały zastosowanie cyfr i odkrywały świat matematyki. Uczniowie z klasy 0 a podczas pierwszej części zajęć w czasie zabawy poznały cyfry, natomiast w drugiej części wykonały pracę plastyczną –gąsienicę matematyczną.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że dzieci z klasy 0a dekorowały w szkole pierniki, a korzennych zapach, przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne, unosił się wszędzie. Była to również okazja do ukazania piękna świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych.

Zabawa sensoryczna ,,Śnieg”

Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały masę plastyczno-sensoryczną przypominającą strukturą śnieg. Zabawa ta dała dzieciom dużo radości, mogły dowolnie dobierać dodatki do swojej masy takie jak brokat czy cekiny.

Złota polska jesień.

Oddział przedszkolny i piękne kompozycje jesienne w dyni.

WARSZTATY "CZYSTA ENERGIA"

Udział zerówki w akcji ,,Szkoła do hymnu”

BOHATERON

WARSZTATY "PODRÓŻ Z NAUKĄ"

PLUSZOWY MIŚ

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 13.02 odbył się ogólnoszkolny bal karnawałowy. Dzieci z oddziału przedszkolnego korzystały ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez radę rodziców tj. dmuchane zamki, animacje, czy konkursy. Na koniec tego wydarzenia zerówka miała przygotowany poczęstunek, który zjadły ze smakiem.

DZIEŃ PIZZY

Dzieci z oddziału przedszkolnego dzień pizzy obchodziły bardzo aktywnie. Najpierw brały udział w zabawach, których motywem przewodnim była pizza, potem podczas warsztatów kulinarnych przygotowały swoją ulubioną pizzę. Smakowała wyśmienicie!

WALENTYNKI

Walentynki to nie tylko święto miłości, ale też przyjaźni. Dzieci z zerówki wzięły udział w ogólnoszkolnej akcji ,,poczta walentynkowa” gdzie mogły przekazać kartkę walentynkową koleżance lub koledze. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie na pamiątkę walentynkowe zdjęcie z przyjacielem.