• Rok szkolny 2022/2023

,,KOCHAM CIĘ POLSKO” - KONKURS

W dniu 25.11 przedstawiciele grupy ,,0” wzięli udział w III Turnieju Wiedzy Patriotycznej ,,Kocham Cię Polsko” organizowanym przez Przedszkole 262 w Warszawie Zielonej. Dzieci wykazały się szeroką wiedzą na temat naszej ojczyzny oraz bardzo dobrą współpracą. Marta, Michał i Mateusz zajęli 3 miejsce.
      Gratulujemy!smiley

▷ Bombki choinkowe: obrazki ruchome, animowane gify i ...WIZYTA W BOMBKARNI▷ Bombki choinkowe: obrazki ruchome, animowane gify i ...

Dnia 22 listopada grupa zerówkowa odwiedziła pobliską bombkarnię. Mieliśmy okazję zaobserwować, jak powstają szklane bombki oraz ozdoby choinkowe. Poznaliśmy pracownię, gdzie ze szklanej rurki ręcznie wytwarzane są przeróżne kształty ze szkła. Dzieci miały szansę zobaczyć, jak powstaje srebrzenie za pomocą azotanu srebra oraz malowanie specjalnym lakierem bombek. Podczas wizyty dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których miały szansę samodzielnie zaprojektować i ozdobić brokatem własną bombkę.

„Dzień Dyni”

27 października zerówka uczestniczyła w zajęciach podczas których poznała bardzo zdrowe i urodziwe jesienne warzywo jakim jest dynia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły dynie i przebrały się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił naszej grupie poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Zerówka wzięła udział udział w licznych zabawach z udziałem dyni, na koniec czekał na dzieci pyszny poczęstunek.

#SzkołaPamięta

W ramach realizacji założeń akcji ,,Szkoła Pamięta” zerówka odwiedziła ,,Kamień Piłsudskiego gdzie jako gest pamięci zapaliła znicz. Odbyły się również zajęcia mające na celu przybliżenie postaci Józefa Piłsudskiego i jego zasług dla narodu Polskiego w odzyskaniu Niepodległości.

WARSZTATY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W dniu 19.10 grupa zerówkowa uczestniczyła w pierwszych warsztatach w Bibliotece Publicznej nr 2.
      Dzieci zapoznały się z wyglądem biblioteki, poznały zasady obowiązujące w czytelni oraz regulamin wypożyczania książek.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Korzystając z pięknej jesiennej aury grupa zerówkowa wybrała się na spacer do pobliskiego lasu. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie oraz poszukiwaliśmy jesiennych skarbów.

EDUKACJA ZDROWOTNA

W ramach edukacji zdrowotnej w naszej zerówce odbyły się zajęcia mające na celu wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz poszerzenia wiedzy na temat zdrowej diety. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panią pielęgniarka która przybliżyła nam temat higieny. Wykonaliśmy również doświadczenie pokazujące sposób przenoszenia bakterii oraz wirusów.

WRĘCZENIE WYPRAWEK PLASTYCZNYCH

05 października 2022 r. mieliśmy zaszczyt powitać w naszym oddziale przedszkolnym wspaniałych gości:
      Pana Burmistrza Dzielnicy Wesoła Mariana Mahora,  Panią Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Renatę Mroczkowską
      oraz Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 172 Katarzynę Paroń-Bryła

Odbyło się uroczyste wręczenie wyprawek plastycznych przez Pana Burmistrza Dzielnicy Wesoła Mariana Mahora.
      W tym dniu w ramach podziękowania zerówka przygotowała jesienne przedstawienie oraz wręczyła Panu Burmistrzowi namalowany własnoręcznie obraz.

ROK SZKOLNY 2023/2024