• Rok szkolny 2020/2021

• Szanowni Rodzice,

informujemy, że do korzystania z zajęć w świetlicy szkolnej od dnia 1 września br. niezbędne jest wypełnienie załączonych poniżej dokumentów szkolnych /kwestionariusza i oświadczenia rodzica/opiekuna o odbiorze dziecka przez inną osobę oraz oświadczenie rodzica/opiekuna o samodzielnym powrocie ze szkoły/ i dostarczenie go do szkoły w dniu 1 września przez ucznia, który przekaże go wychowawcy klasy.
          Druki będą znajdowały się też w przedsionku wejścia głównego od 31 września br. Wypełnione druki można zostawić w portierni szkoły.

karta_swietlicowa_i_upowaznienie_do_odbioru_dziecka(1).pdf

oswiadczenie_o_samodzielnym_wyjsciu_ze_szkoly(1).pdf

Świetlica szkolna od dnia 1 września br. funkcjonuje dla uczniów klas 1-3 i uczniów klas starszych

w godz. 7.00-17.00.

Martyna Lis
          Wicedyrektor Szkoły

Regulamin korzystania ze Świetlicy Szkolnej w czasie pandemii Covid-19

1. Do świetlicy może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych .

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych .

3. Przy wejściu do budynku szkoły należy zdezynfekować ręce.

4. Opiekunowie odprowadzający dzieci nie mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:  1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, 1,5 dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,  dystansu od pracowników szkoły . Opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

5. Uczniowie uczęszczający do świetlicy zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, jeżeli w sali nie można zachować 1,5 m dystansu.

6. Jeżeli u ucznia zaobserwuje się objawy chorobowe, uczeń zostanie odizolowany w wyznaczonym pomieszczeniu i niezwłocznie zostaną powiadomieni rodzice/opiekunowie o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

7. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), dezynfekcja, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust

8. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, zostaną usunięte. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć będą czyszczone lub dezynfekowane.

9. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze . Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

10. Uczniowie nie przynoszą ze sobą zabawek do świetlicy szkolnej.

11. Sale, w których będą odbywać się zajęcia świetlicowe będą co godzinę wietrzone

12. Wszelkie wykonane przez uczniów wytwory np. plastyczne, będą zabierane przez ucznia do domu.

13. Uczeń nie może pozostawiać w świetlicy swoich rzeczy

14. Nauczyciele będą regularnie przypominać o myciu rąk wodą z mydłem, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.

15. Świetlica szkolna przeznaczona jest dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole, ze względu na czas pracy rodziców. ( zasady covid )

16. Świetlica wyposażona jest w pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, gry stolikowe, sprzęt sportowy, książki tematyczne.

17. Każdego dnia prowadzone są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w oparciu o roczny plan pracy opiekuńczo-wychowawczej zatwierdzony przez Dyrektora Szkoły.

18. Zajęcia odbywają się w godzinach od 7.00 – 17.00

19. Uczniowie mają obowiązek szanować rzeczy własne i kolegów, szczególną troską otaczać sprzęt i wyposażenie świetlicy.

20. Wszyscy wypełniają polecenia wychowawców, odnoszą się do nich z szacunkiem, respektują normy współżycia w grupie.

21. Uczniowie opuszczają pomieszczenia świetlicy tylko za zgodą wychowawców.

22. Uczniowie korzystają z telefonów komórkowych w świetlicy tylko za zgodą nauczyciela.

23. W świetlicy szkolnej uczniowie mają możliwość odrabiania prac domowych oraz uczestniczenia w zajęciach dostosowanych do ich wieku i potrzeb.

24. Rodzice zobowiązani są do punktualnego odbioru uczniów ze świetlicy, do godziny 17.00.

25. Uczniowie samodzielnie wracający do domu, muszą posiadać pisemną zgodę od rodziców/opiekunów prawnych.

26. Uczeń nie może opuścić świetlicę na podstawie telefonu od rodziców/opiekunów prawnych.

Kwadrans z książką  „Mała książka- wielki człowiek”

Rozwijanie u dzieci zainteresowań literaturą rozwija wyobraźnię i ciekawość świata. Kształtuje inteligencje emocjonalną oraz stymuluje rozwój mowy. Poprawia pamięć. Obcowanie z książką pozwala dziecku na zdobywanie wiedzy. Stanowi genialną pomoc w wychowaniu młodego pokolenia czytelników. Stwarza szansę na przeżycie przygód i emocji, które pozostaną z dziećmi na długo. Możemy dzięki książką poznać zainteresowania naszych dzieci oraz poruszać z nimi wiele ciekawych i ważnych tematów.

Zajęcia plastyczno – techniczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów plastycznych.

Wychowanie przez sztukę to nieodłączny element wychowania człowieka, który pozwala kształtować wrażliwość na piękno i rozwijać smak estetyczny u dziecka. Daje możliwość wypowiadania swojego osobistego i emocjonalnego stosunku do rzeczywistości poprzez barwę, kształt, linie czy kropki. Wzbogaca przeżycia i wyzwala inwencję twórczą. Zajęcia plastyczne przez swoją różnorodność poprawiają sprawność manualną. Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija swoją wyobraźnię i pomysłowość, staje się samodzielne, wykazuje inicjatywę. Uczy się wytrwałości, odpowiedzialności oraz współpracy w grupie. Kształci pamięć wzrokową i zdolność przeżywania.