• Program dla szkół w roku szkolnym 2020/2021

• Program dla Szkół” skierowany jest do uczniów klas I – V szkół podstawowych.

Celem  „Programu dla Szkół” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i jego przetworów w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. Dodatkowo, celem Programu jest promocja zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

W ramach komponentu mlecznego w roku szkolnym 2020/2021 dzieci w szkołach podstawowych otrzymują bezpłatnie:

mleko białe, kefir, jogurt naturalny oraz twarożek naturalny

W ramach komponentu owocowo-warzywnego w roku szkolnym 2020/2021 dzieci w szkołach podstawowych otrzymują bezpłatnie porcje:

jabłek, gruszek, śliwek, truskawek, kalarepy, marchewki, rzodkiewki, pomidorów, papryki oraz sok owocowy

Link do strony: https://www.mleczarze.pl/

UWAGA !!!

Realizacja dostaw na II semestr: 08.03 – 11.06.2021

Rodzice uczniów klas IV-V, których dzieci kontynuują nauczanie zdalne, mogą złożyć w sekretariacie szkoły / osobiście lub za pośrednictwem e-maila/ oświadczenie o odbiorze owoców i warzyw lub mleka, udostępnianych w ramach programu, ze szkoły podstawowej w dniach wskazanych przez szkołę.

Do pobrania: oswiadczenie_Rodzica-program_dla_szkol.pdf

List do rodziców i opiekunów prawnych dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół”:

Program_dla_szkol_-_List_do_rodzicow-opiekunow.pdf